Метінвест підрахував необхідну кількість сталі для відбудови України

Метінвест підрахував необхідну кількість сталі для відбудови України

Фото: Метінвест

Концепція Сталева мрія передбачає понад 200 готових проєктів будівель

При розрахунках бралися до уваги обсяги зруйнованих будівель в Україні – а таких зараз понад 65 тисяч – і середня металомісткість цих об’єктів.

Для відбудови зруйнованого житла та соціальної інфраструктури в Україні внаслідок російського вторгнення потрібно близько 3,5 млн тонн сталі. Про це повідомила група Метінвест у середу, 11 жовтня.

Вказано, що такі дані були озвучені на II Архітектурно-будівельному форумі “Відбудова України. Трансформація та модернізація” у Києві. На заході за участю представників влади, будівельників, девелоперів, архітекторів та банкірів обговорювали, як якнайшвидше відновити Україну, та скільки часу на це знадобиться.

На цьому форумі компанія Метінвест-СМЦ представила концепцію відновлення України під назвою Сталева мрія.

“За нашими розрахунками, на відновлення житла та соціальної інфраструктури наразі знадобиться близько 3,5 млн тонн сталі. Ми брали до уваги обсяги зруйнованих будівель – а таких зараз понад 65 тисяч – і середню металомісткість цих об’єктів. Відновлення також потребуватиме часу – це перспектива 5-10 років, тож ми також враховували середні річні показники споживання металу. Сталь на відбудову є, і Метінвест готовий забезпечити потреби країни в металі”, – сказала керівниця проєктного офісу будівельного сектору Метінвест-СМЦ Тетяна Скрипка.

Під час презентації Сталевої мрії учасники форуму змогли ознайомитися з prefab-технологіями, що лежать в основі проєктів житла та соціальної інфраструктури – будівництвом із попередньо виготовлених на заводах великих елементів – сталевих модулів, каркасів та платформ. Також був представлений готовий дизайн інтер’єру для кожного типу будівель.

Зазначено, що готовність відбудовувати зруйновані об’єкти за проєктами Сталевої мрії, крім Маріуполя, висловила влада ще двох міст України. А перемовини та робота з адаптації проєктів будівель до місцевих умов ведуться з цілою низкою громад.

У Метінвесті заявили, що також великий інтерес до концепції Сталевої мрії висловили іноземні партнери, тому команда проєкту проходить акредитацію в деяких міжнародних фондах.

Нагадаємо, у травні Метінвест представив концепцію відновлення країни Сталева мрія. Вона передбачає понад 200 готових проєктів будівель. Серед них житлова забудова висотою від 1 до 8 поверхів, об’єкти соціальної інфраструктури (школа, дитсадок, амбулаторія) та супутня інфраструктура (паркінг, спорткомплекс та підземне укриття).

Також повідомлялося, що Метінвест спроектував квартал для Маріуполя на 10 тисяч мешканців.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp