Судовий прецедент: не допущено погашення грошових вимог кредитора, пов’язаного з рф, – “Ілляшев та Партнери”

Судовий прецедент: не допущено погашення грошових вимог кредитора, пов’язаного з рф, –  Ілляшев та Партнери

Фото: надане рекламодавцем

Господарський суд Київської області дозволив підприємству “Укроборонпрому” не погашати борг перед росіянами.

Господарський суд Київської області закрив провадження в частині грошових вимог пов’язаного з рф кредитора в межах справи про банкрутство Відкритого акціонерного товариства “ФСК “Море”. Про це повідомляє прес-служба відомої юридичної фірми “Ілляшев та Партнери“.

Так, 12 вересня 2023 року Господарський суд Київської області закрив провадження за вимогами аудиторської компанії, кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин рф, щодо виплати боргу.

ВАТ “ФСК “Море” знаходиться в управлінні АТ “Українська оборонна промисловість” та включено до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Компанія знаходиться у процедурі санації. Повноваження керуючого санацією ФСК “Море” виконує старший партнер юридичної фірми “Ілляшев та Партнери”, заслужений юрист України Роман Марченко.

Незважаючи на втрату активів суднобудівного заводу через тимчасову окупацію Криму за час процедури санації було повністю погашено вимоги 1-3 та частково 4-ї черг, що включені до реєстру вимог кредиторів, в загальній сумі понад 100 млн гривень.

Одним з кредиторів, визнаних судом до початку агресії рф (до 2014 року), була аудиторська компанія, зареєстрована в Автономній Республіці Крим. За результатами аналізу зібраних доказів, суд встановив, що кінцевим бенефіціарним власником вказаного кредитора є громадянин, яким наразі отримано громадянство російської федерації.

“У справах про банкрутство українських боржників починають з’являтись перші судові рішення щодо статусу кредиторів, пов’язаних з рф, – прокоментували ситуацію в ЮФ “Ілляшев та Партнери”. – Вочевидь, погашати наразі вимоги кредиторів, пов’язаних з окупантами, є неприпустимим і ми раді, що суд бездоганно розібрався в цій ситуації і задовольнив клопотання про закриття провадженні відносно такого кредитора”.