Відмова від фіксованого курсу: за тиждень українці скупили майже $300 млн

Відмова від фіксованого курсу: за тиждень українці скупили майже $300 млн

Фото: Корреспондент.net

Долар в обмінниках подорожчав приблизно на 13 копійок

Найбільший попит на валюту НБУ зафіксував на готівковому ринку, де чиста купівля валюти населенням склала $187 млн.

За перший тиждень після рішення Національного банку України відмовитися від фіксованого курсу гривні та перейти до режиму його контрольованої гнучкості чиста купівля валюти населенням склала $291,8 млн, що у 2,3 раза більше, ніж за останній тиждень вересня. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

За даними НБУ, піковий попит населення на валюту фіксувався 2 та 3 жовтня – у день оголошення про зміну режиму курсоутворення та у перший день відмови від фіксованого курсу, чиста купівля валюти у ці дні склала $85,9 млн та $82 млн.

 

Водночас вже в останні дні минулого тижня цей показник знизився до $37,4 млн і $39,5 млн відповідно.

 

Найбільший попит на валюту Нацбанк зафіксував на готівковому ринку, де чиста купівля валюти населенням за минулий робочий тиждень склала $187 млн, що у 2,7 раза перевищує показник попереднього тижня. Однак протягом тижня попит на готівкову валюту знижувався: із $70,5 млн у понеділок до $55,7 млн у вівторок і до $17 млн в останні два дні минулого тижня, повернувшись до рівнів, які спостерігалися в останні дні вересня.

 

На безготівковому ринку чиста купівля валюти населенням зросла за тиждень у 1,8 раза – до $104,8 млн, але без таких значних коливань, складаючи близько $20 млн щодня.

 

Загалом за минулий тиждень долар в обмінниках подорожчав лише приблизно на 13 копійок – до рівня 38,13 грн/$, хоча у день зміни режиму його курс сягав 38,3 грн/$. Цього тижня гривня зміцнилася приблизно на 5 копійок.

 

На безготівковому ринку у тиждень зміни курсового режиму купівля клієнтами банків валюти зросла на 35,3% – до $1,71 млрд, тоді як продаж скоротився лише на 6% – до $0,83 млрд.

 

Водночас на 86,3% – до $1,44 млрд – підскочили обсяги операцій між банками.

 

На безготівковому ринку основний стрибок попиту стався в перший день нового курсового режиму – 3 жовтня: купівля клієнтами зросла до $559 млн, операції між банками – до $602 млн, тоді як в останні два дні тижня ці показники опустилися в середньому до $264 млн і $192 млн.

 

Водночас у четвер-п’ятницю продаж валюти збільшився до $200 млн на день із $123 млн у день зміни режиму та $150 млн на інші дні тижня. 

Нагадаємо, з 3 жовтня Нацбанк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. До цього з початку війни регулятор тримав фіксований курс гривні до долара, спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня 2022 року – 36,57 грн/долар.

Тепер банки продаватимуть та купуватимуть валюту за вільним курсом без обмеження в 1% від офіційного курсу, що діяло з початку війни. З урахуванням курсу на міжбанку НБУ буде встановлювати офіційний курс. Однак регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. У минулу п’ятницю, 6 жовтня, долар впав уперше після введення гнучкого курсу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp