Гривня подешевшала у обмінниках на початку тижня

Гривня подешевшала у обмінниках на початку тижня

Фото: Getty Images

В обмінних пунктах купують долар у середньому по 37,75 гривні

Тривожність на валютному ринку поступово згасає. У НБУ очікують, що вона остаточно вщухне вже найближчими днями.

Курс гривні на готівковому ринку трохи знизився на початку тижня. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані моніторингу ринку у понедылок, 9 жовтня.

Так, середній курс долара у обмінних пунктах зріс на 5 копійок – до 38,25 гривні, курс євро піднявся відразу на 15 копійок – до 40,75 гривні.

В обмінних пунктах купують долар у середньому по 37,75 гривні, євро по 40,05 гривні.

На міжбанку курс сьогодні перебуває на рівні 36,58-36,60 (купівля-продаж), фактично не змінившись порівняно з попереднім днем.

НБУ встановив на сьогодні новий курс за результатами торгів на міжбанківському валютному ринку. Офіційний курс гривні до долара складає 36,5827 грн/дол (-0,0389 грн). Курс євро становить 38,6533 гривень за 1 євро (+0,1127 грн).

При цьому відомо, що минулого тижя НБУ продав 1 млрд 152 млн доларів. Це найбільший обсяг з травня 2022 року.

Як заявив голова НБУ Андрій Пишний, тривожність на валютному ринку поступово згасає. “Очікуємо, що вона остаточно вщухне вже найближчими днями”, – додав він.

Як відомо, з 3 жовтня Нацбанк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. До цього з початку війни регулятор тримав фіксований курс гривні до долара, спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня 2022 року – 36,57 грн/долар.

Тепер банки продаватимуть та купуватимуть валюту за вільним курсом без обмеження в 1% від офіційного курсу, що діяло з початку війни. З урахуванням курсу на міжбанку НБУ буде встановлювати офіційний курс. Однак регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. У минулу п’ятницю, 6 жовтня, долар впав уперше після введення гнучкого курсу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp