Долар впав уперше після введення гнучкого курсу

Долар впав уперше після введення гнучкого курсу

Фото: Getty Images

Готівковий курс долара стабілізувався, а офіційний – знизився

Курс американської валюти знизився на чотири копійки, але поки що не досяг попереднього рівня.

Національний банк знизив курс долара до гривні вперше після переходу до режиму гнучкості обмінного курсу. Курс упав майже на 4 копійки, але поки що не досяг попереднього рівня, свідчать дані на сайті регулятора у п’ятницю, 6 жовтня.

Офіційний курс гривні до долара на 9 жовтня встановлено на рівні 36,5827 гривень за 1 долар (-0,0389 грн).

У свою чергу курс євро трохи зріс і становитиме 38,6533 гривень за 1 євро (+0,1127 грн).

Тим часом на міжбанку сьогодні курс упав на 2 копійки – до 36,57-36,59 грн/долар (купівля-продаж). А на готівковому ринку курс американської валюти стабілізувався на рівні 38,20 гривні за долар.

Як відомо, з 3 жовтня Нацбанк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. До цього з початку війни регулятор тримав фіксований курс гривні до долара, спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня 2022 року – 36,57 грн/долар.

Тепер банки продаватимуть та купуватимуть валюту за вільним курсом без обмеження в 1% від офіційного курсу, що діяло з початку війни. З урахуванням курсу на міжбанку НБУ буде встановлювати офіційний курс. Однак регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. Але до сьогоднішнього дня американська валюта лише дорожчала.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp