Регулятор США через суд вимагає від Маска свідчень про купівлю Twitter

SEC хоче з’ясувати, чи порушив бізнесмен федеральне законодавство про цінні папери у 2022 році, коли купив акції компанії.

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) подала до суду на Ілона Маска, щоб змусити бізнесмена дати свідчення в межах розслідування справи про купівлю Twitter. Про це 5 жовтня повідомило агентство Reuters.

Регулятор хоче з’ясувати, чи порушив Маск федеральне законодавство про цінні папери у 2022 році, коли купив акції Twitter (нині – Х) і чи подав він відповідні документи.

У поданій заяві йдеться, що в травні 2023 року SEC надіслала бізнесмену повістку з вимогою надати свідчення в офісі Комісії у Сан-Франциско. Маск погодився з’явитися 15 вересня, однак за два дні до зустрічі висунув “кілька неправдивих заперечень” і повідомив SEC, що не прийде.

Він також відмовився від пропозиції надати свідчення в Техасі у жовтні або листопаді.

За інформацією SEC, Маск аргументував свої дії тим, що Комісія намагається “переслідувати” його.

У запереченнях бізнесмена вказано, що він надавав документи, які стосуються розслідування, і давав свідчення в липні минулого року в режимі відеоконференції.

“SEC вже неодноразово брала свідчення у пана Маска в рамках цього помилкового розслідування – досить”, – наголосив адвокат Маска Алекса Спіро.

Нагадаємо, у травні минулого року акціонери Twitter Inc подали до суду на Маска за маніпулювання цінами під час купівлі компанії за 44 млрд доларів. За словами інвесторів, він заощадив 156 мільйони доларів, не повідомивши, що до 14 березня придбав понад 5% акцій Twitter.

Нагадаємо, на початку жовтня 2022 року, через шість місяців після оголошення про плани купити соцмережу, Маск заявив, що готовий завершити угоду, яка не раз відкладалася. 

Пташку шкода. Революція Ілона Маска у Twitter

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet