Китай та Бразилія вперше провели торгову операцію без застосування долара

Китай та Бразилія вперше провели торгову операцію без застосування долара

Китай і Бразилія вперше використали національні валюти в торговій операції

Угоди про відмову від долара США у двосторонній торгівлі було досягнуто у квітні поточного року.

Китай і Бразилія вперше провели розрахунки за торговою угодою між двома компаніями в національних валютах, без використання долара США. Про це повідомляє China Daily з посиланням на Bank of China.

 

Угода стосується експорту до Китаю 43 ящиків целюлози від бразильської Eldorado Brasil. Вони були відправлені у серпні з бразильського порту Сантос до китайського Циндао.

 

Бразильська компанія домовилася з китайським імпортером про використання юаня для розрахунку. Bank of China відкрив Eldorado Brasil юаневий акредитив, короткострокову кредитну лінію, та одразу перерахував юані в бразильські реали, які й надійшли на рахунок постачальника.

 

В банку підкреслили, що це відбулося вперше в історії торгівлі між двома країнами.
 

Угоди про відмову від долара США у двосторонній торгівлі було досягнуто у квітні, під час візиту президента Бразилії Луїса Інасіу Лула да Сілви до Китаю.

 

Бразилія активно обстоює перехід на розрахунки в національних валютах у торгівлі не лише з Китаєм, а й рештою країн так званого Глобального Півдня. Цьому питанню було приділено значну увагу на останньому саміті лідерів БРІКС (Бразилія, Індія, Південна Африка, Китай та Росія), який відбувся у серпні в Йоганнесбурзі.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp