Торгпред України: Скарги в СОТ – на паузі

Торгпред України: Скарги в СОТ - на паузі

Фото: УНІАН

Торговий представник України Тарас Качка

Торговий представник України Тарас Качка стверджує, що зараз Україна проводить консультації, але це не спір як такий.

Заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка стверджує, що Київ “поставив на паузу” розгляд скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину у Світовій організації торгівлі, щоб вирішити загалом питання торгівлі України з країнами ЄС. Про це він повідомив журналістам у Брюсселі, пише Інтерфакс-Україна.

“Це взагалі питання функціонування торгівлі між Україною і ЄС. Ми бачимо, що ця проблема буде усунута в найближчі тижні та місяці. Буде багато новин про те, як змінюється режим ліцензування тощо. Це буде дуже активна робота. Тому, поки ми шукаємо практичне рішення, наші спори в СОТ на сьогодні на паузі”, – пояснив торговий представник України журналістам у четвер у Брюсселі.

Качка стверджує, що зараз Україна проводить консультації, але це не спір як такий.

“Ми не у спорі – ми не оформляли робочий орган для ведення спору, ми на стадії консультацій. Ми направили (до СОТ) цю справу, і для консультацій є 60 днів”, – уточнив заступник міністра, наголосивши, що для української сторони важливо знайти “конструктивне рішення в рамках усього ЄС”.

За його словами, Київ уже врегулював митне оформлення товарів, які йдуть транзитом через п’ять сусідніх країн.

“Ми бачимо, що жодна країна цей транзит не забороняє. Це велике спільне досягнення. У нас залишився єдиний чутливий пункт – це питання того, коли можуть бути відкриті ринки сусідніх країн для українських товарів. Це – мінімальна проблема, тому що ми туди не продаємо багато зернової продукції. Але це взагалі питання функціонування торгівлі між Україною та ЄС”, – додав торговий представник.

Нагадаємо, чотири країни ЄС попросили Україну відкликати скаргу до СОТ.

Зеленський розповів про ситуацію з зерном

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet