У Кремлі підтвердили, що корпорація Роснано на межі банкрутства

У Кремлі підтвердили, що корпорація Роснано на межі банкрутства

Фото: РосЗМІ

Корпорація Роснано опинилася на межі банкрутства

Напередодні Роснано оприлюднила звіт про те, що не зможе погасити борги до кінця поточного року за рахунок власних коштів.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що російська інноваційна держкорпорація Роснано опинилася на межі банкрутства. Про це повідомляють росЗМІ.

“Там були певні успіхи, але, якщо ви пам’ятаєте, президент побіжно згадав про досить велику дірку в цій корпорації. Вона справді занадто велика. Уряд займається цим питанням”, – зазначив Пєсков.

Він додав, що в уряді “генеруються відповідні пропозиції”.

Як відомо, напередодні Роснано оприлюднила звіт про те, що не зможе погасити борги до кінця поточного року за рахунок власних коштів. У держкомпанії визнавали “високу ймовірність виникнення ознак банкрутства”, що якщо акціонери Роснано не зможуть знайти кошти для оплати боргів. Розмір чистого боргу компанії за підсумками першого півріччя 2023 року перевищує 95 млрд руб., з кінця 2022 року він зріс майже на 5 млрд руб.

Як пише БізнесЦензор, АТ Роснано – російська державна компанія, створена в 2011 році шляхом реорганізації державної корпорації Російська корпорація та інвестор у нанотехнології, яку було засновано у 2007 році на виконання доручення російського диктатора Володимира Путіна, який тоді назвав нанотехнології одним з найбільш пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки. Роснано мала сприяла в реалізації держполітики щодо розвитку наноіндустрії, інвестуючи безпосередньо та через інвестиційні фонди нанотехнологій у високотехнологічні проєкти, що забезпечують розвиток нових виробництв на території РФ, серед яких: ядерна медицина та медичне приладобудування, інноваційна нанобіофарм та фотоніка, нанопокриття та модифікація поверхні, нові матеріали (полікремний), відновлювана енергетика та енергоефективність.

Станом на 2019 рік компанія інвестувала у 97 заводів та R&D центрів у 37 регіонах Росії, але багато з них збанкрутували або були реструктуризовані. Сама компанія в 2016 році вже ледве не уникла дефолту за облігаціями через падіння вартості компанії нижче за рівень боргових зобов’язань.

Раніше повідомлялося, що тисячі російських фермерських господарств опинилися на межі банкрутства через монополізацію зернового ринку.

Нагадаємо, велика компанія-забудовник Китаю оголосила про банкрутство.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp