НБУ підвищив курс долара вперше за 14 місяців

НБУ підвищив курс долара вперше за 14 місяців

Фото: Wikipedia

Тепер Нацбанк щодня змінюватиме курс долара

Тепер банки можуть продавати і купувати валюту за вільним курсом без обмеження в 1% від офіційного курсу, що діяло з початку війни.

Національний банк після відмови від фіксованого курсу вперше з липня 2022 року встановив новий курс долара за результатами торгів на міжбанківському валютному ринку. Про це свідчать дані регулятора у вівторок, 3 жовтня.

Так, офіційний курс гривні до долара на середу встановлено на рівні 36,5901 гривень за 1 долар (+0,0215 грн). Тобто за день курс виріс трохи більш ніж на 2 копійки.

При цьому на готівковому ринку курс долара зріс відразу на 25 копійок – до 38,40 гривень за долар.

Курс євро встановлюється Нацбанком залежно від котирувань на міжнародному ринку. 4 жовтня його курс становитиме 38,3263 гривень за 1 євро (-0,1914 грн).

Як відомо, з 3 жовтня Нацбанк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. До цього з початку війни регулятор тримав фіксований курс гривні до долара, спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня 2022 року – 36,57 грн/долар.

Тепер банки продаватимуть та купуватимуть валюту за вільним курсом без обмеження в 1% від офіційного курсу, що діяло з початку війни. З урахуванням курсу на міжбанку НБУ буде встановлювати офіційний курс. Однак регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

Нагадаємо, у вересні НБУ продав рекордний обсяг валюти з січня. А з початку року регулятор для підтримки балансу на ринку продав 19,4 млрд доларів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp