Три нафтогазові гіганти Китаю оголошені міжнародними спонсорами війни

Три нафтогазові гіганти Китаю оголошені міжнародними спонсорами війни

Фото: НАЗК

Три найбільші китайські нафтогазові компанії внесені до переліку міжнародних спонсорів війни

НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни три найбільші китайські нафтогазові компанії.

Три найбільші нафтогазові компанії з Китаю внесено до списку міжнародних спонсорів війни. Про це повідомила пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) у вівторок, 3 жовтня.

 

Зазначається, що три найбільші китайські нафтогазові компанії продовжують реалізовувати спільні проєкти з РФ та фінансувати стратегічну галузь Росії сплатою своїх значних податків.

НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни China National Offshore Oil Corporation (CNOOC Group), China Petrochemical Corporation (Sinopec Group) та China National Petroleum Corporation (CNPC).

 

CNOOC Group – третя за величиною національна нафтова компанія КНР після CNPC і Sinopec, є найбільшим морським видобувачем нафти й газу в КНР.

 

Від початку повномасштабного вторгнення компанія продовжувала активно нарощувати співпрацю з Росією. У липні 2023 року було добудовано та спущено на воду першу лінію скраплення природного газу (СПГ) на плавучій основі гравітаційного типу, так званий плавучий завод, проєкту Арктик СПГ-2. Реалізація цього проєкту може збільшити частку Росії на світовому ринку скрапленого природного газу до 15%, наразі її частка становить приблизно 8%.

 

Sinopec Group – друга за величиною державна компанія Китаю, яка видобуває викопне паливо й спеціалізується на переробленні сирої нафти.

 

Ще наприкінці березня 2022 року представник Sinopec заявив, що китайська державна енергетична компанія продовжуватиме купувати сиру нафту і газ у Росії, навіть якщо західні демократії посилять санкції у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Sinopec через підконтрольну Соіхл Гонконг Холдинг Лімітед також володіє часткою 40% у ТОВ Амурський газохімічний комплекс. У 2022 році це підприємство сплатило податків на суму 2,1 млрд руб (або 30 млн доларів) до бюджету Росії.

 

China National Petroleum Corporation – найбільша китайська національна нафтогазова корпорація та одна з найбільших світових енергетичних компаній із видобутку нафти та газу.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp