Українці збільшили купівлю валюти утричі

Українці збільшили купівлю валюти утричі

Фото: Getty Images

У вересні українці збільшили купівлю валюти у три рази порівняно із серпнем

Всього з початку 2023 року українці продали понад 13,4 млрд доларів, а купили майже 16 млрд доларів.

За підсумками вересня населення України продало банкам готівкової та безготівкової валюти на 1,589 млрд доларів (в еквіваленті) і купило на 2,033 млрд доларів. Чиста купівля склала 444,3 млн доларів, свідчать дані Нацбанку у вівторок, 3 жовтня.

Таким чином, у вересні українці збільшили купівлю валюти у три рази порівняно із серпнем, коли вона склала 148,5 млн доларів. При цьому 485 млн доларів було куплено населенням у безготівковій формі.

Всього з початку 2023 року українці продали 13,463 млрд доларів і купили 15,868 млрд доларів. Чиста купівля валюти становила 2,405 млрд доларів.

Нагадаємо, наприкінці серпня НБУ дозволив банкам продавати безготівкову валюту населенню обсягом 50 тисяч гривень без додаткових зобов’язань. Через це курс долара помітно знизився.

А напередодні НБУ оголосив про перехід на гнучкий курс долара. Регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp