Приватна компанія з Пакистану придбала 100 тис. тонн сирої нафти РФ – ЗМІ

Приватна компанія з Пакистану придбала 100 тис. тонн сирої нафти РФ - ЗМІ

Фото: Совкомфлот (ілюстративне фото)

Компанія з Пакистану придбала російську сиру нафту

У компанії запевнили, що провели перевірку та консультації, аби переконатися, що імпорт російської нафти не порушує антиросійських санкцій.

Приватна пакистанська нафтопереробна компанія Cnergyico вперше імпортувала 100 тисяч тонн російської сирої нафти марки Urals для переробки на своєму заводі в південно-західному місті Хаб. Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника компанії.

Зазначається, що Пакистан почав купувати сиру нафту у Росії через низьку ціну на неї та значні додаткові знижки, які російські виробники пропонують після заборони її експорту на європейські ринки через вторгнення Росії в Україну.

Першу партію російської нафти, яка надійшла до Пакистану в червні, придбав уряд для державної Pakistan Refinery, наразі між урядами двох країн ведуться переговори щодо другого вантажу.

Як пише видання, імпорт нафти з Росії пакистанськими приватними підприємствами вважається комерційно не життєздатним через ускладнену логістику, зокрема, дефіцит портових можливостей. Однак Cnergyico має власний причал, який може приймати танкери з глибокою осадкою, і розраховує уникнути логістичних труднощів.

Компанія управляє найбільшим нафтопереробним заводом у Пакистані з потужністю переробки 156 тисяч барелів на день (б/д), що становить одну третину національної потужності в 450 тис. б/д. Cnergyico планує продавати всередині країни бензин і дизпаливо, вироблене з нафти Urals, та експортувати мазут.

У компанії запевнили, що провели належну перевірку та консультації із зовнішніми радниками з питань санкцій, аби переконатися, що імпорт російської нафти не порушує антиросійських санкцій.

Видання зазначає, що цьогоріч Пакистан планує імпортувати з Росії по 100 тис. б/д, що становитиме основну частину його загального імпорту й допоможе подолати валютну кризу та стримати рекордну інфляцію. Минулого року загальний імпорт нафти в Пакистан склав 154 тис. б/д.

В Cnergyico відмовились коментувати, якою валютою розраховувалися з російськими постачальниками.

За словами співрозмовника Reuters, пакистанський уряд заплатив китайськими юанями за свій перший імпорт російської нафти, і Cnergyico також буде платити в юанях через акредитив від китайського банку.

Разом з тим, аналітики кажуть, що переваги російських знижок нівелюються збільшенням витрат на доставку та нижчою якістю пального, виробленого з важкої кислої сирої нафти Urals порівняно з продуктами, які отримують із нафти головних постачальників Пакистану Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Нагадаємо, Росія у липні зберегла експорт нафти та нафтопродуктів на рівні червня – 7,3 млн барелів на добу, при цьому її доходи від експорту зросли на $2,5 млрд – до $15,3 млрд.

США стежать за нафтовим експортом РФ – Кірбі

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet