Baykar інвестує в Україну $100 мільйонів

Baykar інвестує в Україну $100 мільйонів

Фото: Укрінформ

Гендиректор Baykar наголосив на підтримці України

У Baykar в Україні три основні інвестиції. Одна з них – завод з виробництва безпілотників, будівництво якого буде завершено за 1,5 року.

Турецька компанія Baykar, яка виробляє бойові безпілотники Bayraktar TB2, інвестує 100 мільйонів доларів у три проєкти в Україні. Про це заявив гендиректор Baykar Халюк Байрактар на Форумі оборонних індустрій в Києві, повідомляє Укрінформ.

За його словами, будівництво заводу з виробництва безпілотників буде завершено за 1,5 року.

“У нас в Україні три основні інвестиції. Одна з них – завод. Потім у нас є сервісний центр, а також головний офіс тут… Це інвестиція, яка становить близько 100 мільйонів доларів, і процес уже пішов. Будівництво вже розпочато. На його завершення знадобиться близько 1,5 року. Ми плануємо, щоб тут працювало мінімум 300 людей. Співпраця триває”, – розповів Байрактар.

Він зауважив, що виробництво буде самодостатнім, екологічним та взаємовигідним, оскільки Україна має унікальні технології з виробництва двигунів, а турецька сторона – безпілотники, на яких встановлюють ці двигуни.

“Перед нами стоять також деякі виклики. Це ланцюжок постачання, пошук і розвиток людського капіталу через вплив війни та нормативне середовище, особливо ті правила, які підтримуватимуть ці інвестиції”, – зазначив керівник турецької компанії.

Він додав, що нинішня війна стала війною безпілотних літальних апаратів, і Україна має в ній деяку перевагу, зокрема завдяки використанню різних типів апаратів, хоч це і складно реалізувати. Особливо важливим за таких умов є зворотний звʼязок у використанні технологій від військових. Саме тому “байрактари”, які застосовуються в Україні, були обладнані низкою унікальних систем.

Гендиректор Baykar наголосив на підтримці України. За його словами, всі донати як від компанії Baykar, так і з України, Польщі були використані, зокрема, на придбання радарних систем. Загальний обсяг цих донатів склав 106 мільйонів доларів.

Нагадаємо, до Альянсу оборонних індустрій долучилися 38 компаній із 19 країн.

Раніе повідомлялося, Україна та США розроблять план спільного виробництва зброї, включно з системами протиповітряної оборони.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet