Гендиректор Української бронетехніки заявив про ознаки диверсії проти ВПК

Гендиректор Української бронетехніки заявив про ознаки диверсії проти ВПК

Фото: Цензор

Владислав Бельбас заявив про можливий прецедент для атаки на весь ВПК

Рівень проникнення держави-агресора у державні та правоохоронні органи залишається надто високим, вважає Владислав Бельбас.

Дії Державної аудиторської служба України та Державного бюро розслідувань мають ознаки диверсії проти військово-промислового комплексу країни, що може призвести до зупинки виробництва техніки та боєприпасів. Про це заявив гендиректор компанії Українська бронетехніка Владислав Бельбас на пресконференції, повідомляє видання Цензор у п’ятницю, 15 вересня.

“ДАСУ свідомо ігнорує Закон України “Про оборонні закупівлі” та постанову Кабміну №363 від 3 березня 2021. Законодавство України дозволяє постачальникам та виробникам мати прибуток та включати його до калькуляції. Дії Держаудитслужби мають ознаки диверсії проти військово-промислового комплексу та Сил оборони України. Як нам стало відомо ДБР наразі фальсифікує справу проти нашої компанії, що стане прецедентом для атаки на весь ВПК”, – сказав Бельбас.

За його словами, “маючи на руках юридично нікчемний висновок Держаудитслужби”, Українську бронетехніку хочуть звинуватити у завданні збитків держави через отримання компанією прибутку.

“З прибутків сплачено податки, а кошти проінвестовано у виробництво зброї, перемоги над агресором. Дії ДБР призведуть до зупинки виробництва мінометів, броньованих автомобілів, постачання критично важливих 120-мм та 122-мм боєприпасів, снарядів, збільшення втрат на полі бою”, – додав гендиректор Української бронетехніки.

Бельбас вважає, що рівень проникнення держави-агресора у державні та правоохоронні органи залишається надто високим, “бо інакше як роботою на ворога складно пояснити озвучені вище тези”.

Українська бронетехніка звернулась до президента із закликом не допустити знищення вітчизняного ВПК, блокування виробництва зброї та імпорту боєприпасів. Також направлені офіційні листи до посольств союзників України з інформування про ситуацію, що склалася.

“Діяльність ДАСУ та ДБР підриває героїчну боротьбу Сил оборони на фронті, ставить під загрозу життя тисяч українських військовослужбовців та наближає реванш Кремля, який, вочевидь, не маючи змоги перемогти на полі бою, спрямував свої зусилля на підрив країни та її здатності опиратися агресії зсередини через свою п’яту колону”, – вважає гендиректор Української бронетехніки.

Бельбас розповів, що компанія виробляє колісні бронетранспортери Варта та Новатор, далекобійні постріли для САУ Богдана, міномети калібрів 120 мм, 82 мм та 60 мм, мінометні постріли 60 мм, бронезахист для САУ Богдана та ракетних комплексів Нептун. За його словами, Українська бронетехніка не отримує фінансування на релокацію, будівництво та закупівлю обладнання.

“Виробництво фінансується власними коштами з прибутків, які обмежені декількома відсотками”, – сказав він.

Бельбас розповів, що за час війни компанія створила міжнародну кооперацію з двома країнами НАТО задля виробництва та постачання до України 120-мм мінометних пострілів, а в партнерстві з боєприпасним холдингом Східної Європи відновила виробництво 122 мм пострілів до гаубиць Д-30 та 2С1 Гвоздика.

“За півтора року ми передали Силам оборони вже близько 30 тисяч тонн боєприпасів та озброєння. Ми пишаємося тим, що постачаємо військову техніку та боєприпаси дешевше інших компаній і не маємо жодного “безнадійного” контракту. Ми навіть є постачальником декількох волонтерських фондів, що також підтверджує нашу ефективність у порівнянні з іншими”, – додав гендиректор Української бронетехніки.

Раніше стало відомо, що Україна розробила власні системи ППО. Вони мають середню дальність дії, вони близькі до західних комплексі HAWK.

Також повідомлялося, що у червні Україна виробила більше снарядів, ніж за весь попередній рік.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet