Євросоюз оштрафував TikTok на 345 мільйонів євро

Євросоюз оштрафував TikTok на 345 мільйонів євро

Фото: Unsplash

ЄС оштрафував TikTok на мільйони євро

Європейська рада з захисту даних оштрафувала китайську соцмережу за порушення конфіденційності дітей у ЄС.

Китайську платформу TikTok оштрафували на 345 мільйонів євро за порушення законів про конфіденційність щодо обробки персональних даних дітей в Європейському Союзі. Про це 15 вересня повідомляє Reuters із посиланням на регулятора ЄС.

В заяві комісара із захисту даних Ірландії (DPC) зазначається, що соцмережа порушила низку законів ЄС про конфіденційність в період з 31 липня 2020 року по 31 грудня 2020 року.

Порушення TikTok стосувались того, що облікові записи користувачів віком до 16 років за замовчуванням були встановлені як “публічні”, і що соцмережа не перевіряла, чи дійсно користувач є батьком або опікуном дитини, коли зв’язувався через функцію “сімейної пари”.

 

“Це перший випадок, коли компанія TikTok, що належить китайській ByteDance, отримала штраф від DPC, провідного регулятора в ЄС для багатьох провідних світових технологічних фірм через розташування їх регіональних штаб-квартир в Ірландії”, – пише видання.

 

Представник TikTok заявив, що компанія не згодна з рішенням, особливо з розміром штрафу, і що більшість критичних зауважень більше не є актуальними внаслідок заходів, вжитих компанією до початку перевірки DPC у вересні 2021 року.

 

У листопаді 2020 року TikTok додав жорсткіший батьківський контроль до сімейних пар. А у січні 2021 року змінив налаштування за замовчуванням для всіх зареєстрованих користувачів віком до 16 років на “приватний”.

 

DPC дав TikTok три місяці, щоб привести всі свої процеси у відповідність.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet