Через тиск інфляції: Центробанк РФ підвищив облікову ставку

Через тиск інфляції: Центробанк РФ підвищив облікову ставку

Центробанк Росії підвищив ключову ставку

Банк Росії підвищив прогноз щодо інфляції на 2023 рік до 6-7% з 5-6,5%, але чекає на її повернення до рівня 4% у 2024 році.

Рада директорів Банку Росії у п’ятницю, 15 вересня, ухвалила рішення підвищити ключову ставку на 100 базисних пунктів – до 13% річних. Про це повідомила пресслужба регулятора.

 

“Інфляційний тиск в російській економіці залишається високим. Реалізувалися суттєві проінфляційні ризики: зростання внутрішнього попиту, що випереджає можливості розширення випуску, і ослаблення рубля в літні місяці. У цих умовах потрібно забезпечити додаткове посилення грошово-кредитних умов для обмеження масштабу відхилення інфляції вгору від мети та її повернення до 4% у 2024 році”, – йдеться у повідомленні.

Центробанк РФ підвищив прогноз щодо інфляції на 2023 рік до 6-7% з 5-6,5%, але чекає на її повернення до рівня близько 4% наступного року.

Регулятор зазначив, що повернення інфляції до мети та її подальша стабілізація близько 4% також “передбачають тривалий період підтримки жорстких грошово-кредитних умов в економіці”.

 

Банк Росії оцінюватиме доцільність подальшого підвищення ключової ставки на найближчих засіданнях.

 

Нагадаємо, 15 серпня Центробанк РФ підвищив ключову ставку на 350 базисних пунктів – до 12% річних. Таке рішення було ухвалене з метою обмеження ризиків для цінової стабільності.

Як відомо, 14 серпня офіційний курс російської валюти перевищив позначку 101 рубль за долар, у той час, як євро коштував понад 111 рублів. Тренд ослаблення російської валюти триває вже понад рок. Раніше падіння рубля були різкими, але короткостроковими.

Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою Центробанк надає кошти комерційним банкам, а ті, своєю чергою, кредитують фізосіб та юридичних осіб. Отже, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів. Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet