Світового виробника діамантів внесли до списку спонсорів війни

Світового виробника діамантів внесли до списку спонсорів війни

Фото: pixabay.com

Індійську SRK внесено до переліку міжнародних спонсорів війни

НАЗК внесло індійського виробника діамантів Shree Ramkrishna Exports до переліку спонсорів війни.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів війни одну з найбільших у світі компаній з виробництва та експорту діамантів Shree Ramkrishna Exports (SRK). Про це 15 вересня повідомляє пресслужба НАЗК.

 

Зазначається, що індійська компанія продовжує закупати алмази у Росії, попри санкції введені проти РФ у цій сфері. У 2023 році компанія втричі збільшила закупівлю алмазів у Росії, порівняно з 2021 роком.

Індія є найбільшим у світі центром виробництва діамантів (виготовляє 95% діамантів світу – ред.) та відповідно, одним з основних покупців алмазів, насамперед дрібної алмазної сировини з Росії. Приблизно три чверті алмазів надходять з Росії, але до них не додають жодних офіційних документів, які могли б підтвердити їхнє походження.

 

Компанія SRK, яка має річний дохід понад 1,3 млрд доларів, після придбання необроблених алмазів, виконує ограновування, полірування, класифікацію та експортує їх. 

 

Попри міжнародні санкції, які були введені у квітні 2022 року проти найбільшого видобувача алмазів у світі, російської Алроси, SRK продовжила скуповувати алмази у РФ, укладаючи “таємні угоди” з купівлі дорогоцінних каменів на сотні мільйонів доларів. 

 

Натомість на своєму сайті компанія SRK повідомляє, що “необроблені алмази походять лише з країн, що беруть участь у Кімберлійському процесі, і не мають конфліктного походження”, а сировину перевіряють, щоб забезпечити дотримання етичних міркувань.  

 

У 2021 рік Shree Ramkrishna Exports закупила в Росії алмазів на понад 59 млн доларів, а вже у 2022 році – на понад 198 млн доларів. Цьогоріч  компанія також активно продовжує співпрацю з Росією – лише за перше півріччя, вона закупила алмазів на суму понад 132 млн доларів.

 

Загалом торік Росія експортувала алмазів на 3,8 млрд доларів, частина з яких пішли на фінансування війни проти України.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet