Вітрова електростанція ДТЕК відмовилася від “зеленого” тарифу
Фото: ДТЕК
Потужність Тилігульської ВЕС зараз складає 114 МВт
Частина вітротурбін Тилігульської ВЕС уже з початку літа працює на ринкових умовах, зазначили у компанії.
Тилігульська вітроелектростанція холдингу ДТЕК повністю вийшла з балансуючої групи Гарантованого покупця (ГарПок) через борги, що накопичилися з боку держави у розрахунках за “зелену” енергію, і почала самостійно продавати електроенергію на ринку. Про це повідомила пресслужба компанії у п’ятницю, 1 вересня.
“Частина вітротурбін Тилігульської ВЕС уже з початку літа працює на ринкових умовах. Наразі цінова кон’юнктура на ринку дає змогу своєчасно отримувати необхідний обсяг коштів для підтримання стабільної роботи станції в опалювальний сезон і розрахунків із кредиторами”, – сказав генеральний лиректор ДТЕК ВДЕ Олександра Селищева.
Вказано, що продаж електроенергії з вітроелектростанції буде здійснюватись через компанію Д.Трейдінг.
В ДТЕК ВДЕ повідомляють, що вихід з балансуючої групи Гарантованого покупця дозволяє деяким компаніям ВДЕ отримувати доходи співставні з розміром “зеленого” тарифу. Зокрема, це стосується проєктів вітроенергетики. В компанії також сподіваються, що держава продовжить свій рух щодо лібералізації ринку електричної енергії.
“Це буде мати стимулюючий ефект виходити на ринок для більшості виробників з ВДЕ, які зараз отримують лише 40-45% оплати від Гарантованого покупця і при цьому решта боргу може бути оплачена через рік-два”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, ДТЕК під час війни збудував та запустив в роботу першу чергу Тилігульської ВЕС потужністю 114 МВт в Миколаївській області. У майбутньому ця вітроелектростанція стане найбільшою у Східній Європі із загальною потужністю у 500 МВт.
Пізніше ЗМІ оцінили значення нової електростанції ДТЕК для України, будівництво якої зіткнулося з великими труднощами.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet