У Метінвесті заявили про розвиток логістичного центру в Польщі

У Метінвесті заявили про розвиток логістичного центру в Польщі

Фото: Метінвест

Юрій Риженков розповів про плани Метінвесту у Польщі

Компанія має намір з’єднати українську залізорудну продукцію з ланцюжком виробництва сталі у Європі, зазначив Юрій Риженков.

Група Метінвест планує збільшити потужність логістичного центру в Польщі для продажу металопродукції українських підприємств. Про це сказав гендиректор компанії Юрій Риженков в інтерв’ю польському виданню Business Insider, оприлюдненому в середу, 30 серпня.

Він анонсував інвестиції групи у Польщу, але не в металургійні заводи.

“Ми маємо логістичний центр у Катовіце для перевезення металопродукції. Плануємо його розвивати – збільшувати потужності. Ми також розглядаємо можливість створення спільного підприємства, нового розподільчого центру або купівлі наявного, адже ми все ще постачаємо досить багато української сталі до Польщі й плануємо продовжувати це робити”, – заявив Риженков.

При цьому Метінвест має намір з’єднати українську залізорудну продукцію з ланцюжком виробництва сталі у Європі.

“Ми також розглядаємо можливості будівництва нових заводів в ЄС. Про одне з таких рішень ми нещодавно оголосили – плануємо побудувати завод в Італії. Цей завод також стане нашим першим пілотним проєктом у межах нової “зеленої” стратегії”, – зазначив він.

Також Риженков розповів, що в умовах блокади портів України у Чорному морі російська металопродукція замінила українську на багатьох ринках попри санкції. Це стосується і Європи, куди росіяни постачають сляби для сталевих напівфабрикатів, які раніше експортувала Азовсталь.

“Росія постачає ці напівфабрикати до багатьох країн. Вони є в Чехії, Бельгії, Італії. У багатьох із цих країн все ще можна знайти російську сталь, яка по суті замінила українську продукцію. Нам треба бути жорсткішими щодо санкцій і просто закрити всі лазівки, які все ще існують у санкційних списках Євроюзу. І переконатися, що чорноморські порти розблоковані”, – резюмував Риженков.

Як відомо, після початку повномасштабної війни у лютому 2022 року Метінвест втратив контроль над маріупольськими комбінатами Азовсталь і ММК ім. Ілліча. Також зупинив роботу Авдіївський коксохімічний завод. А металургійні комбінати Запоріжсталь і Каметсталь працюють на 65-70% і 75% від потужностей відповідно.

Раніше у Метінвесті оцінили готовність Польщі до обсягів українського експорту. Під час війни група почала шукати альтернативні маршрути.

Також ЗМІ повідомляли, що Росія повним ходом продає метал у ЄС, поки порти України заблоковані.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet