У Раді планують ввести новий податок для банків

У Раді планують ввести новий податок для банків

Фото: Данило Гетманцев / Telegram

Данило Гетманцев вважає, що банки мають поділитися прибутками з державою

Нарощування операцій з державними цінними паперами призвело до отримання рекордних надприбутків банками, зазначив Данило Гетманцев.

До Верховної Ради подали законопроект, яким пропонується оподаткувати чистий процентний дохід банків за ставкою 5% (додатково до сплати податку на прибуток підприємств). Про це повідомив голова фінансового комітету парламента Данило Гетманцев в Telegram у понеділок, 28 серпня.

“У разі запровадження запропонованої законопроектом моделі додаткові надходження до бюджету за 2023 рік могли б розрахунково становити близько 10 млрд гривень”, – написав нардеп.

За данимиГетманцева, за першу половину 2023 року процентні доходи банків сягнули 141 млрд грн, у тому числі за рахунок операцій з державними цінними паперами – 73,5 млрд грн. Чисті процентні доходи за цей же період склали 93,6 млрд грн. Проти першої половини 2021 року вони зросли на 75%.

“Таким чином, нарощування операцій з державними цінними паперами призвело до отримання рекордних надприбутків банками”, – додав він.

Гроші пропонується спрямувати до загального фонду бюджету. Передбачається, що такий податок на надприбуток діятиме протягом 2024-2026 років.

Гетманцев зазначив, що “подібний підхід (windfall tax) вже запроваджено в Іспанії, Чехії, Литві, Угорщині, тому варто придивитися уважніше до досвіду цих європейських країн, що дозволить досягти балансу між забезпеченням стійкості фінансової системи України та оборонними потребами бюджету”.

Раніше НБУ назвав прибуток банків України за півроку. Станом на 1 липня лише вісім банків із 65 платоспроможних фінустанов були збитковими.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet