В якій країні відпочинок стане найдешевшим. Хто очолив рейтинг

Туреччина очолила топ-20 найдоступніших напрямків для бюджетного відпочинку в 2023 році.

Такі результати дослідження британського видання, пише The Times.

Чималу роль у присвоєнні першого місця Туреччині зіграла триваюча рекордна девальвація турецької ліри. В результаті, за ту ж суму в євро або доларах, тепер туристи можуть собі дозволити набагато більше, ніж кілька років тому.

Чашку кави в Туреччині зараз можна придбати приблизно за 2,5 долара, келих пива трохи більше ніж за три долари, а вечерю на одного приблизно за вісім-дев’ять доларів. Ціни на проживання в готелях тут також порівняно доступні.

Другу сходинку в рейтингу зайняла португальська столиця Лісабон. Там не стали сильно піднімати ціни на відпочинок на тлі різкого зростання попиту на подорожі цього року.

Середня вартість проживання в тризірковому готелі Лісабона на дві ночі у вихідні дні зараз оцінюється приблизно в 150 доларів. Також в місті розташована величезна кількість барів з ситною їжею за доступними цінами. Середні ціни за чашку кави в Лісабоні становлять близько двох доларів, за келих пива близько трьох доларів, а за вечерю близько 18 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не варто витрачати гроші в аеропортах

Замкнула трійку бюджетніх напрямків для відпочинку в 2023 році Шрі-Ланка. У столиці країни Коломбо розкішні готелі з панорамними басейнами на даху коштують трохи більше 60 доларів за ніч. З’їздити на поїзді в вагоні першого класу зі столиці в місто-фортецю португальської епохи Галле обійдеться в суму близько 6,5 доларів, а поїздка на пошуки диких леопардів в Національному парку Яла або круїз для спостереження за китами будуть коштувати трохи більше 50 доларів.

Чашка кави тут обійдеться менше 1,5 долара, стільки ж коштуватиме келих пива, тоді як повечеряти можна буде всього за п’ять доларів.

Також у першу “десятку” потрапили напрямки з бюджетним відпочинком Гамбія, Балі, Беліз, Ямайка, Болівія, а також Гонконг, Китай і Таллінн, Естонія.

Українські Карпати стали чи не найпопулярнішим курортом під час війни.

До моря другий рік немає доступу. Люди їдуть відпочити серед природи. Перевагу віддають річкам та озерам.

Розкажемо про найбільш популярні озера карпатського регіону, у яких дозволене купання та які варто включити у маршрут подорожі під час відпустки.