ЗСУ поставили браковані міни: підприємцям “світить” до восьми років тюрми

Служба безпеки України викрила підприємців, які поставили до Збройних сил України браковані артилерійські міни за контрактом на майже 270 млн грн.

Корупційна схема призвела до зриву державного замовлення на виробництво великої партії боєприпасів для ЗСУ напередодні повномасштабного російського вторгнення. Про це повідомив сайт СБУ.

До оборудки причетні керівники трьох приватних компаній, які отримали замовлення від Міністерства оборони на виробництво боєприпасів.

Відповідно до підписаних договорів підприємці мали відвантажити бойові засоби ураження до лютого 2022 року.

Однак, до цього строку компанії поставили до Міноборони лише частину замовлених мін, які до того ж виявились бракованими через використання в них неякісного пороху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрили чергову оборудку з фейковими “бойовими” на 14 мільйонів

Такий технічний недолік унеможливлює застосування боєприпасів у бойових умовах і призводить до виведення з ладу самого артозброєння.

Цей факт викрили фахівці оборонного відомства під час випробувань одержаних артилерійських мін.

Після цього браковану партію засобів ураження повернули компаніям-виробникам для виправлення виявлених недоліків.

Втім, підприємці досі не усунули технічні несправності. Як наслідок, не поставили українським захисникам жодної одиниці боєприпасів згідно з держзамовленням.

Двом керівникам компаній повідомили про підозру за кримінальною сттатею шахрайство, вчинене у великих розмірах.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки. Зловмисникам загрожує до восьми років тюрми.

З початку року СБУ перевірила майже мільйон осіб, розпочали 578 кримінальних проваджень за вчинення злочинів проти національної безпеки.

Цього місяця СБУ викрила народного депутата від партії “Слуга народу”, який за $85 тис. хабаря “продавав” землю Національної академії аграрних наук.