$58 млн Ferrexpo інвестувала в Україну у першому півріччі 2023 року

У першому півріччі 2023 року капітальні інвестиції компанії Ferrexpo, яка володіє Полтавським ГЗК, Єристівським ГЗК та Біланівським ГЗК на Полтавщині, становили $58 млн, що відповідає другому півріччю 2022 року ($59 млн). Про це йдеться у звіті компанії на Лондонській фондовій біржі.

Згідно з проміжними фінансовими підсумками, за 6 місяців 2023 року на підтримання та модернізацію було спрямовано $27 мільйонів. $31 мільйон було витрачено на проєкти розширення, оскільки компанія Ferrexpo продовжувала інвестувати в майбутнє зростання.

Основні проєкти, реалізовані в першому півріччі 2023 року в рамках капітальних інвестицій, включали розкривні роботи для забезпечення майбутнього зростання видобутку ($17 млн), зобов’язання щодо розширення, включаючи комплекс прес-фільтрації ($7 млн) і роботи на Біланівському ГЗК($2 млн).

“Я пишаюся нашими досягненнями під час війни, які є свідченням стійкості наших працівників та конкурентоспроможності виробництва. Коли війна закінчиться українською перемогою, Ferrexpo продовжить інвестиції в Україну. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість відігравати значну роль у відбудові країни та готові продовжувати свою роль постачальника високоякісних залізорудних окатків для задоволення постійної чимраз більшої потреби в екологічно чистій сталі у Європі та світі”, зазначив Лучіо Дженовезе, голова ради директорів Ferrexpo.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кліматичний лідер Європи: Ferrexpo увійшла до рейтингу Financial Times

Ferrexpo є одним із найбільших інвесторів в українську економіку. З моменту розміщення акцій на Лондонській фондовій біржі у 2007 році компанія інвестувала понад 3,3 млрд доларів в українські активи. Минулоріч 2022 році капітальні інвестиції компанії в українські активи склали понад 6 млрд грн. Як довгостроковий інвестор, Ferrexpo взяла на себе зобов’язання підтримувати економічне зростання в Україні, тому середня частка інвестицій компанії в розвиток у 2007-2022 роках становила 63%.

Ferrexpo виробила 1066 тис. тонн окатків у 2 кварталі 2023 року, що на 18% більше порівняно з попереднім кварталом, коли було вироблено 901 тис. тонн. За 2022 рік підприємства компанії сплатили понад 6,3 млрд. гривень податків до бюджетів України різних рівнів та інвестувала в активи на Полтавщині понад 6 млрд гривень під час війни.