Не ложкою з банки: дієтолог розвіяла міф про надзвичайну користь меду

Існує близько 320 різних сортів меду, що відрізняються кольором, запахом та смаком.

Чи справді корисний такий продукт, розповіла у Instagram дієтолог з Києва Ольга Войнікова.

Мед містить переважно цукор, а також суміш амінокислот, вітамінів, мінералів, заліза, цинку та антиоксидантів. Крім використання як натурального підсолоджувача, мед використовується як протизапальний, антиоксидантний та антибактеріальний засіб.

Люди зазвичай використовують мед перорально для лікування кашлю та місцево для лікування опіків та сприяння загоєнню ран.

Скільки меду можна їсти

Мед відноситься до доданих цукрів. Безпечна добова кількість для дорослих 6 ст.л на добу за умови, що в раціоні більше доданих цукрів немає.

Безпечна доза саме меду: трохи більше 2 ст.л. жінкам та 3 ст.л. чоловікам.

Мед заборонено дітям до року через ризик зараження ботулізмом.

Чи корисний мед

Наприклад, антиоксидантні властивості є у гречаного меду, проте якщо порівняти їх із чорницею, то у ягоди цей показник вищий на 32%.

Мед має багато корисних властивостей (протипухлинні, протизапальні, протигрибкові, антибактеріальні), які дають науці можливість використовувати його в медичних цілях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медовий, Яблучний та Горіховий Спаси: коли і як відзначають свята

“У медичних, а не ложкою з банки. Кількість корисних речовин на 2 ст. л. у меді настільки мала, що від цього ви зовсім нічого не отримаєте, а збільшення дози меду вже може мати негативні наслідки, бо мед – доданий цукор і це головна перешкода”, – резюмувала дієтолог.

Коли постає вибір який купити мед, то краще віддати перевагу сирому меду. Його можна придбати на пасіках у фермерів або у магазинах здорової їжі. Американські лікарі радять використовувати сирий органічний мед без консервантів, доданого цукру або будь-яких інших добавок.

У світі існує понад 300 видів меду. Але є декілька максимально корисних, які можна купити в Україні.