Передача Україні винищувачів F-16: у Данії та Нідерландах зробили заяви

Данія та Нідерланди підтвердили, що отримали від США дозвіл на передачу Україні винищувачів F-16.

Так, за словами міністра закордонних справ Данії Ларса Люкке Расмуссена, він звертався із відповідним листом до США. Про це глава данського МЗС сказав у коментарі телеканалу TV 2.

“Я можу підтвердити, що відбувся обмін листами між мною і Ентоні Блінкеном, який ґрунтується на тому, що міністр оборони і я звернулися до США, щоб вивчити наші варіанти”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна F-16: Столтенберг висловився

Расмуссен повідомив, що отримав “дружню відповідь” на свій запит, яка зараз “є частиною наших подальших дій”.

Водночас, за його словами, терміни передачі Україні винищувачів ще не визначені.

А міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра назвав таке рішення США “важливою подією” для України. Про це він написав у Twitter.

“Ми вітаємо рішення Вашингтона прокласти шлях для відправки винищувачів F-16 в Україну. Щиро дякуємо Ентоні Блінкену за хорошу та швидку співпрацю”, наголосив Хукстра.

За його словами, тепер питання F-16 для України продовжать обговорювати з європейськими партнерами.

Сполучені Штати ухвалили передання Україні винищувачів F-16 з Данії та Нідерландів. Винищувачі відправлять відразу після того, як українські пілоти завершать навчання, пише Reuters з посиланням на американського чиновника.

Офіційний Вашингтон надав Данії та Нідерландам гарантії, що США прискорять затвердження всіх необхідних запитів третіх сторін на передачу F-16 Україні.