Розкрили тактику використання росіянами дронів-камікадзе

Російська армія використовує дрони-камікадзе Shahed проти України переважно як приманки. Вони потрібні окупантам, щоб ракети РФ мали більше шансів уразити цілі.

Російське командування вважає, що велика кількість ударних безпілотників дасть змогу здолати українську протиповітряну оборону, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Водночас дрони Shahed не несуть достатнього корисного навантаження, щоб завдати великої шкоди цілям в Україні.

“Війська РФ використовують безпілотники Shahed в Україні переважно як приманки, щоб високоточні ракети мали більше шансів уразити свої цілі”, йдеться у повідомленні ISW.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти назвали найслабшу ланку російського командування

Росіяни, ймовірно, продовжать використовувати безпілотники для націлювання на цивільні об’єкти в Україні. Водночас РФ явно незадоволена якістю безпілотників Shahed-131/136, які отримує з Ірану.

“Втім, Москва прагне, аби Іран залишався довгостроковим стратегічним оборонним партнером”, зазначають американські аналітики.

Російська Федерація розпочала використання дронів-камікадзе власного виробництва, заснованих на іранських розробках Shahed. Кремль прагне самозабезпечення БПЛА в найближчі місяці. Ефективність російської зброї була різною.

Водночас Росія, як і раніше, залежить від комплектуючих і готових озброєнь з Ірану, які в основному доставляють через Каспійське море, зазначають у Міноборони Великої Британії.