Загарбники не вірять у перемогу, пропонують Кремлю заморозити війну

Російські окупанти пропонують Кремлю заморозити війну в Україні.

Зокрема командир батальйону “Восток” ЗС РФ Олександр Ходаковський запропонував Росії заморозити війну вздовж нинішньої лінії фронту, щоб створити умови для майбутньої перемоги без переговорів, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Загарбники скаржаться, що Москві доведеться піти на мирні переговори, під час яких Україна буде достатньо ослаблена. Росія відтак матиме на неї більше впливу, ніж зараз. Ходаковський заявив, що РФ не зможе здолати Україну у війні найближчим часом, а російська армія навряд чи легко захопить ще якісь великі українські міста”, сказано в повідомленні.

Окупант вважає, що Росії, швидше за все, доведеться піти на “перемир’я”. Цим самим він повторив коментарі засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина, зроблені у квітні 2023 року. Мовляв, Україна буде достатньо ослаблена в цьому стані замороженого конфлікту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Два вертольоти і сотні окупантів: оновили втрати РФ в Україні

“Російські джерела періодично стверджували, що кремлівська фракція зацікавлена ​​в заморожуванні війни вздовж нинішньої лінії фронту з подібних причин, а також через занепокоєння внутрішньополітичною стабільністю та економічними наслідками війни. Можливо, Ходаковський повторно вводить цей наратив у російський інформпростір від імені фракції, хоча Ходаковський, ймовірно, має обмежений вплив на саме російське керівництво”, припускають аналітики ISW.

В Інституті також вважають, що такі коментарі Ходаковського можуть значно послабити довіру до російської оборони вздовж широкого фронту на півдні України, і що вони пов’язані з його власним досвідом нещодавніх тактично важливих успіхів ЗСУ в районі Урожайного, де тримали оборону його підрозділи.

Командування російської армії нездатне набрати та навчити ефективних офіцерів середньої ланки для керівництва військами на передовій. Російські так звані військові блогери дедалі частіше критикують за це Міноборони РФ.

Старші офіцери систематично дезінформують вище військове командування Росії. Цьому прошарку армійського керівництва РФ у соцмережах закидають зайву забюрократизованість, жорстоке поводженні із власними пораненими, а також накази, які ведуть до військових втрат.