Що зробити цього дня аби позбутися хвороб – прикмети дня

18 серпня вшановують пам’ять мученика Євсигнія Антіохійського.

Євсигній жив у III столітті і був римським воїном. Сповідував християнство і за переказами, одного разу побачив на небі явлення Хреста у вигляді зірок. Відтоді перемагав у всіх битвах.

У старості Євсигній пішов зі служби й оселився в рідній Антіохії, де присвятив себе молитвам і посту. Але в той час на престол зійшов затятий язичник Юліан Відступник, якому тут же доповіли про Євсигнія. Коли 110-річного колишнього воїна привели на суд, то святий викрив Юліана в злочинах проти Христа. Імператор за це велів його стратити.

Святого вшановують 18 серпня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем згадувати його будуть 5 серпня.

Народні прикмети

Вода в річці піниться – через день буде дощ;

жаби голосно квакають – скоро потеплішає

хмари висять низько над лісом – пора йти по гриби;

яка погода цього дня – таким буде грудень.

У народному календарі – свято Луків день, Євстигній Житник. До цього часу зазвичай закінчувався збір врожаю і в’язали зв’язки з цибулі на зиму.

Що сьогодні не можна робити

забороняється сваритися, лаятися, бажати зла – триває піст;

не можна відмовляти в допомозі – ні людям, ні тваринам;

не слід розмовляти під час роботи в полі або на городі – до неприємностей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успенський піст: як змінити меню на цей час

Тим, хто притримується Успенського посту, не можна їсти гарячу їжу і олію.

Що можна робити

Цього дня можна влаштовувати прибирання, працювати на городі та в полі. За старовинним звичаєм заведено готувати страви з цибулею. В будинку потрібно повісити в’язку цибулі – щоб здоров’я було міцнішим. Щоб позбутися хвороб, а особливо проблем зі спиною, цього дня потрібно проявити щедрість – поділитися із сусідами частиною свого врожаю.

Щорічно 29 серпня християни відзначають свято Перенесення нерукотворного образу Господа Бога Ісуса Христа або Горіховий Спас. У народі цей день називають Горіховим, Нерукотворним, Хлібним або ж Полотняним Спасом.

За переказами, якось прокинувшись, Ісус вмився і витер обличчя рушником. Після цього, на ньому з’явився лик, з якого потім писали перші ікони Спаса Нерукотворного. Саме Нерукотворний Образ Христа є символом цього дня.

Назву Горіховий Спас пов’язують із настанням традиційного часу збирання горіхів. Їх також несуть освячувати до церкви. Хлібним Спасом свято називають через те, що у цей час закінчують жнива й печуть хліб з нового врожаю.