Масового каяття у них немає. У ГУР розповіли, як росіяни потрапляють у полон

Cеред полонених російських окупантів немає масового каяття.

Здебільшого це намагання вижити і потрапити назад до звичних їм умов. Про це сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі “Радіо NV”.

“Є ті, які навіть показують щире каяття і можуть заплакати, які для себе відкривають якісь нові сторінки історії, геополітичної реальності і взагалі розуміють, що вони потрапили в інший світ. Але здебільшого це все ж таки намагання вижити і потрапити назад до звичних їм умов. Масового каяття немає. Це факт”, сказав Юсов.

Водночас у самій Росії також немає масового каяття, зі слів представника ГУР.

“Там немає масового каяття чи спротиву, чи бажання боротися з режимом Путіна. Тим не менш, це не знімає з нас зобов’язання по міжнародному праву і Женевським конвенціям”, сказав Юсов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ви цивілізовані нацисти” показали вгодованого борщем полоненого росіянина

Значна частина з-поміж усіх російських військовополонених здалися у полон добровільно, повідомив представник ГУР.

“Їх є досить значна частка, але їх менше, ніж захоплених у полон, і цьому є дуже багато логічних пояснень. Наприклад, справді працюючі загороджувальні загони і не тільки. Часто бояться за родини, які залишаються там (у РФ. Gazeta.ua)”, розповів Юсов.

“У полон здається значна частина. І окрім здачі у полон, росіяни обирають для себе й інші форми. Є, наприклад, дезертирство, і ці випадки непоодинокі, особливо на лінії фронту. Там є випадки, коли десятки людей одночасно зникають із передової і їх потім шукають. І на тимчасово окупованих територіях, і на території самої РФ, і з технікою, і зі зброєю, і без”, сказав представник ГУР.

Серед російських військових фіксуються і випадки самострілів, розповів Юсов.

На кожного полоненого окупанта Україна витрачає кошти з бюджету. Утримання одного обходиться у 3 тис. грн на місяць, Гроші йдуть на харчування, одяг, засоби гігієни та комунальні платежі для одного полоненого, розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

В Україні полонені російські окупанти утримуються відповідно до норм міжнародного права. Забезпечується повний доступ представників міжнародних організацій, а утримання полонених повністю відповідає всім нормам і міжнародним стандартам, сказала заступниця міністра оборони Ганна Маляр.