Чи отримає Україна F-16: Столтенберг висловився

Для передачі винищувачів F-16 Україні потрібне ще окреме рішення.

Хоча українські пілоти мають скоро розпочати навчання на цих літаках, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає норвезьке видання Dagsavisen.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: F-16 для України. Кулеба натякнув на хороші новини

“У нього запитали, чи доцільно надавати Україні сучасні винищувачі НАТО, на що Столтенберг відповів: “Цілком можливо. Даємо згоду на початок підготовки пілотів. Але перед поставкою сучасних винищувачів потрібне окреме рішення”, сказав він.

Столтенберг додав, що партнери на крок ближче до того, щоб передати такий тип зброї.

F-16 оснащені потужним радаром, який дозволяє ідентифікувати більше цілей і краще протидіяти ворожим літакам, ракетам і безпілотникам РФ, ніж нинішній український парк винищувачів, до якого входять радянські МіГ-29 і Су-27.

Україна зможе розгортати протикорабельні ракети “Гарпун”, надані Великою Британією, з літаків F-16 для ураження російського флоту. Американські високошвидкісні ракети HARM також будуть запускати з цих винищувачів. Вони були адаптовані для МіГ-2, але їхня ефективність значно обмежена через відсутність системи наведення.

Раніше повідомляли, що перші винищувачі F-16 надійдуть Україні не раніше 2024 року.

Виробник винищувачів F-16 Lockheed Martin готовий допомогти українським пілотам у навчанні та обслуговуванні. Але країни НАТО повинні відправити ці літаки Україні, сказав головний операційний директор Lockheed Martin Френк Сент-Джон.