Повний блекаут: ціла країна залишилася без світла у спеку

Через заборгованість у Лівані повністю вимнули електроенергію.

Громадяни країни, яка страждає від спеки, обурені тим, що сталося, пише Sky News Arabia.

“Увечері середи, 16 серпня, через заборгованість перед компанією Prime South перестали працювати єдині у країні електростанції “Дейр-Аммар” на півночі країни та “Аль-Захрані”. Постачання електроенергії до міжнародного аеропорту імені Рафіка Харірі в Бейруті також припинили в середу ввечері. Зараз він працює на власних генераторах. Він продовжуватиме роботу, поки не закінчиться дизельне паливо”, ідеться у повідомленні.

Зупинилися також станції, які подають питну воду в більшість регіонів Лівану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стихійне лихо у США забрало понад 110 життів

Влада Лівану говорить про альтернативний план, який вона ухвалила вночі 16 серпня. Він базується на використанні генераторів.

“Це план на випадок надзвичайних ситуацій, а не стійке рішення. Усі, кого це стосується, повинні усвідомити, що аеропорт і порт Бейрута є червоними лініями. Вони повинні бути забезпечені електроенергією негайно, за будь-яких обставин”, заявив міністр праці у тимчасовому уряді Алі Хамія.

Торік у Лівані держкомпанія Electricite du Liban зупинила 9 січня подання електрики в усій країні. У компанії повідомили, що подання довелося повністю припинити після того, як на розподільну станцію в Арамуні на північ від Бейрута спробували проникнути протестувальники, щоб пошкодити техніку.

У жовтні 2021 року на добу вже зупиняли роботу двох найбільших ліванських електростанцій, тоді це призвело до повного відключення більшості регіонів.

На початку 2020 року впливова на Близькому Сході та в Лівані організація Хезболла оголосила, що країна “не ухвалить імперіалістські методи МВФ в управлінні економікою країни”.

Мінфін Лівану 9 березня 2020-го не виплатив євробондами в $1,2 млрд, таким чином допустивши перший суверенний дефолт в історії країни. З цього моменту в Лівані почалася глибока економічна та політична криза. Понад 60% ліванців живуть за межею бідності, у країні рекордний рівень безробіття.