Як навчитись правильно вмиватись, щоб не старіла шкіра

Навчитися правильно вмиватися не завадить нікому. Процедура ніби легка, але вона вимагає особливої уваги.

Недбале ставлення до процедури вмивання може призвести не тільки до відчуття сухості і стягнутості шкіри, але і до серйозних дерматологічних проблем.

Gazeta.ua розповість, як вмиватись, щоб обличчя було красивим, чистим та доглянутим.

Чисті руки

Перед вмиванням – помийте руки. Інакше тільки додасте бактерій та рознесете їх по обличчю.

Знімайте косметику до вмивання

Демакіяж і вмивання два окремі етапи очищення. Особливо, якщо наносите макіяж в декілька шарів або користуєтесь водостійкими засобами. Наносячи засіб для вмивання на косметику, ми розмазуємо її по обличчю разом з пилом та шкірним жиром і забиваємо усім цим пори. А опісля такого “вмивання” ми ще наносимо крем. Результат нездоровий колір обличчя, забиті пори та акне. Тому спочатку знімайте макіяж за допомогою міцелярної води, лосьону, крему, молочка тощо, а потім вже вмивайтесь.

Температура води

Контрастні процедури корисні для шкіри, але у всьому слід знати міру. Не слід починати умивання з використання дуже гарячої або дуже холодної води. Особливо це стосується моментів, коли температура вашої шкіри істотно відрізняється від нормальної. Процедура вмивання з дуже різкою зміною температур приведе до лущення, запалень. При регулярному повторенні викличе рецидив хронічних захворювань. Постарайтеся починати умивання водою, яка лише на декілька градусів відрізняється від температури вашої шкіри.

Вмивання

Не варто поспішати. Приділіть достатньо уваги цьому процесу. Для цього спіньте спеціальний засіб для вмивання на долонях та нанесіть на шкіру круговими рухами. Півхвилинихвилину обережно помасуйте обличчя. Не намагайтеся фанатично терти шкіру. Сучасні засоби дозволяють зробити обличчя чистим і позбутися від ороговілих частинок, лише злегка помасажувавши обличчя. Регулярне сильне тертя може привести до механічних пошкоджень шкіри, запалень і навіть раннього старіння.

Щітки, спонжі, губки

Такі допоміжні засоби добре підходять для очищення жирної шкіри з посиленим ороговінням верхнього шару шкіри. Ні в якому разі не користуйтесь ними при акне. Так лише рознесете подразнення по обличчю. Спонж міняйте щотижня. Інакше ризикуєте перетворити його на розсадник мікробів та збірник відмерлих клітин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як часто мити голову: перукарі радять “прислухатись” до свого волосся

Витирання обличчя

Чудовий варіант паперові рушники. Якщо користуєтесь звичайним рушником, міняйте його, як мінімум, двічі на тиждень. Після вмивання не варто терти обличчя обережно промокніть його рушником. Обличчя “не любить” коли його розтирають, адже це приводить до лущення і пошкоджень верхнього шару епідермісу. Далі бажано протерти лице тоніком це допоможе вирівняти рН-баланс шкіри після контакту з водою.

У теплу пору року шкіра потребує додаткового очищення та зволоження. Власники жирного типу шкіри обличчя часто стикаються із жирним блиском влітку. Це змушує їх вдаватися до багатошаровості пудри, яка забиває пори та накопичує у них бруд, що призводить до нових висипань.
Миттєво позбутися жирного блиску можна, скориставшись серветками, які матують шкіру. Прикладіть серветку до лоба, у носа і підборіддя, щоб видалити надлишки жиру, але не тріть.