“Санкції треба не лише оголошувати”: у ЗСУ розповіли про іноземні деталі в російському озброєнні

Росія використовує для обстрілів України озброєння з іноземними компонентами.

Йдеться не лише про ракети чи дрони, а й про авіацію. Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає Gazeta.ua.

За його словами, спеціальні центри нині досліджують обладнання, яке знаходиться в уламках російського озброєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обстріл України: у чому особливість російської тактики

“Країнам Заходу, мабуть, і показували, що ось ракета, ось дрон, ось запчастина, ось фірма яка її робить. Але, на жаль, продовжують ці запчастини якось доходити до країни-окупанта”, ‒ сказав Ігнат.

Йдеться не лише про іранські дрони. Росія також продовжує виробляти ракети й гелікоптери, зокрема Ка-52, з іноземними компонентами.

“Ну і також літаки з конвеєра сходять, там теж потрібні технології. Росія не має таких технологій сьогодні у себе, щоб їх створювати самою. Тому санкції треба не лише оголошувати, а й контролювати і впливати на цей процес усім разом світовим лідерам, які можуть на це вплинути”, ‒ додав речник.

Українська ППО збила загалом 13 аеробалістичних ракет “Кинджал”. Також було збито 20 “Іскандерів” та С-400, повідомив речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, росіяни щомісяця виготовляють близько 100 ракет різних типів, серед них і Х-47 “Кинджал”. Водночас запас “Кинджалів” у ворога відносно невеликий.