“Це неможливо” – чому у НАТО лунають заяви про відмову України від територій

Керівник апарату генерального секретаря НАТО Стіан Єнссен назвав помилкою заяву про те, що Україна може вступити до Північтоатлантичного альянсу в обмін на “відмову” від частини своєї території. Такі заяви нічого не значать, тому що це лише повторення тез іноземних експертів. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог-міжнародник Олександр Хара.

“Потрібна реакція української сторони. Але з практичної точки зору ця заява нічого не означає, оскільки керівник апарату генсека НАТО це не політична посада. Він не може оголошувати думки всього Альянсу. Скоріше за все, він повторив думки якихось дивних експертів і варіант, який вони запропонували. Тут, найімовірніше, йдеться про приклад Німеччини, коли вона стала членом НАТО в 1955 році і частина її території була під радянською окупацією. Насправді, це дурниці. Бо це неможливо з точки зору України. Українці не збираються закінчувати війну, віддаючи території Росії”, сказав Хара.

Будь-які компроміси з РФ не означатимуть припинення війни, уточнив експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НАТО назвали “помилкою” скандальну заяву про територіальні поступки

“Поки ми не повернемо Крим, який зараз використовують як позбавлення можливості торгувати морем та військову базу, війна не закінчиться. Це загроза не лише нам, а всьому Чорному морю. Такі думки лунають, і цей чиновник перерахував їх. Уточнив, що український народ має вирішувати. Але навіть озвучувати такі ідеї це помилково. Нам не варто боятися, що за цим щось ховається. Бо такі ідеї були б озвучені під час саміту у Вільнюсі. Але цього не було”, наголосив Хара.

15 серпня Єнссен заявив, що Україна може вступити у НАТО в обмін на “відмову” від частини своєї території. Такі розмови є абсолютно неприйнятними, відреагували у Міністерстві закордонних справ України.

У липні в Вільнюсі відбувся саміт Північноатлантичного альянсу. Україна стане членом НАТО без необхідності плану дій щодо членства, сказано у підсумковому комюніке.