У Метінвесті оцінили готовність Польщі до обсягів українського експорту

У Метінвесті оцінили готовність Польщі до обсягів українського експорту

Фото: Метінвест

Метінвест шукає нові шляхи для експорту, але альтернативні маршрути є складними

Загальний обсяг експорту через польські порти не збільшився, а навіть скоротився на 1% через непідготовленість інфраструктури, зазначив Дмитро Ніколаєнко.

Інфраструктура Польщі не готова до обсягів українського експорту і не може замістити заблоковані росіянами порти у Чорному і Азовському морях. Про це сказав комерційний директор групи Метінвест Дмитро Ніколаєнко в інтерв’ю польському бізнес-виданню WNP.PL.

За його словами, Польща могла б отримати 70 млн тонн експорту на рік, які українські порти втратили через війну.

“Але загальний обсяг експорту через польські порти не збільшився, і навіть скоротився на 1% через непідготовленість інфраструктури: не вистачає потужностей для оброблення вантажів як на кордоні, так і в портах, а сама інфраструктура розрахована на імпорт, а не на експорт”, – сказав Ніколаєнко.

Він нагадав, що під час війни Метінвест почав шукати нові шляхи для експорту, але альтернативні маршрути є складними.

“Є два маршрути. Перший – до північних портів Польщі, другий – до південних портів Румунії. Можна також скористатися хорватськими портами, але їхня потужність набагато слабша, ніж у портів в Україні, і всі логістичні питання стають набагато складнішими”, – каже Ніколаєнко. 

Ситуація ускладнюється тим, що в Україні широка залізнична колія, а в Європі – вузька. Це відбивається не лише на перевантаженні, але й на зберіганні продукції. Ба більше: коли такі вантажі, як окатки або залізорудний концентрат, перевантажують грейфери, в продукцію можуть потрапити домішки, а очищення – дорогий процес. Через це у 2022 році Метінвест втратив понад 19 млн доларів.

“Маршрут через Польщу тягне за собою серйозні логістичні труднощі для нас. Минулої зими складські приміщення в польських портах були заповнені вугіллям, і завантажити нашу продукцію було неможливо. Є також проблеми зі швидкістю руху товарів – вона вдвічі менша за ту, до якої ми звикли в Україні”, – наголосив він.

Нагадаємо, тиждень тому Польща закликала ЄС допомогти збільшити пропускну спроможність портів, щоб збільшити поставки українського зерна через Балтійське море.

Також ЗМІ повідомляли, що Росія повним ходом продає метал у ЄС, поки порти України заблоковані.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet