Назвали три країни у Європі, які є головними союзниками Путіна

Трьома головними союзниками Росії у Європі після початку війни в Україні стали Угорщина, Сербія, а також Боснія і Герцеговина.

Саме на ці три лояльні до Кремля країни може покладатися російський диктатор Володимир Путін, пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

“Країна-член ЄС Угорщина, країна-кандидат у ЄС Сербія та половина території Боснії та Герцеговини, яку контролюють боснійські серби є лояльними до Путіна, хоча й із різними відтінками”, повідомляє видання.

Найбільшим союзником Путіна є президент Республіки Сербської, яка є частиною Боснії та Герцоговини, Мілорад Додік. Росія, Сербія та Угорщина підтримують Додіка і його ідеї відокремлення від Боснії, чим вносить нестабільність у балканський регіон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщина погодила нового посла України

Президент Сербії Александар Вучич не такий відверто проросійський, як Додік. Зокрема Сербія навіть підтримала резолюцію Генасамблеї ООН проти російського вторгнення в Україну. Водночас Белград не приєднався до європейських санкцій проти Росії. ЗМІ у Сербії є лояльними до Вучича, постійно критикують Захід, натомість показуючи Росію та Китай кращими друзями Сербії.

“Такі дії впливають на сербське населення, адже у порівнянні з попередніми роками більшість населення країни проти вступу до ЄС. Крім того, згідно з опитуваннями, Путін є найпопулярнішим іноземним політиком у Сербії”, пишуть ЗМІ.

Інше німецьке видання Tageszeitung наголошує на пасивності Німеччини у відносинах з проросійськими та націоналістичними політиками на Балканах.

“Чи справді Берлін хоче, щоб політика щодо регіону контролювалася дипломатією США, ЄС чи Угорщини. Єдина країна, яка могла б навести порядок на Балканах, це Німеччина, оскільки вона має найбільш розвинену економічну співпрацю з Хорватією, Боснією та Сербією”, зазначає видання Berliner Zeitung.

Угорщина разом з Сербією побудує трубопровід для постачання російської нафти.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто 11 квітня приїхав у столицю країни-агресорки Російської Федерації Москву. Там він домовився про збільшення поставок газу з РФ та оновив угоду про фінансування і будівництво атомної електростанції “Пакш”.

Угоди про енергетичну співпрацю Угорщини з Росією лише затягуватимуть повномасштабну війну РФ проти України. Економічний радник президента України Олег Устенко закликав Європейський Союз заблокувати ці домовленості. Він наголосив, що таким чином угорці спонсорують російські воєнні злочини в Україні.