“Нова спроба залякати” – чому Росія почала погрожувати касетними боєприпасами

Росія почала погрожувати “почати” використання касетних боєприпасів. Однак це лише спроба залякати Україну та показати щось своєму населенню. Нової загрози немає, але це все ще небезпечна зброя, яка є у Москви. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Ступак.

“Росія вже давно використовує касетні боєприпаси. Це не новина. І вони роблять це тривалий період часу. Роблять це на Харківщині, Сумщині, на Сході. Такі заяви намагання грати м’язами. Тому що насправді росіяни намагаються переконати себе, що вони на правильному шляху і перемагають. Хоча це не так. Це звичайна російська балаканина, щоб спробувати нас налякати. Нової загрози для нас немає”, сказав Ступак.

Втім не варто забувати, що касетні боєприпаси несуть велику загрозу, додав експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масована нічна російська атака: скільки ракет вдалося збити

“Росія їх використовує давно. Але мають високий відсоток неспрацювань. Касетний снаряд в якому як яйця лежать боєприпаси. Коли він летить, вибухає в повітрі і все це розлітається на землю. Накриває площу у півтора футбольних поля. Якщо цих снарядів випустять 100 штук, то 40 з них у росіян просто не спрацьовує. Американські відсоток неспрацювань лише 2. Ми використовуємо ці боєприпаси там, де вже заміновано. І позначаємо на місцевості, щоб потім це було позначкою для саперів”, наголосив Ступак.

У Кремлі заявили, що російська армія почне використовувати касетні боєприпаси у відповідь на поставку аналогічної зброї Україні. Втім, неодноразово повідомляли про факти використання саме Росією касетних бомб і снарядів. Причому не тільки на фронті проти ЗСУ, що формально не заборонено міжнародним правом, а й поблизу цивільних осіб, у тому числі в щільній міській забудові

Касетні боєприпаси потрібні Україні для прориву укріпленої російської оборони, де вже облаштовано щільні мінні поля. Тобто нерозірвані суббоєприпаси відпочатку потрапляють на територію, яку все одно потрібно ретельно розміновувати.