У Латвії прикордонників терміново відкликали з відпусток

У Латвії оголосили мобілізацію прикордонників.

Країна посилює охорону зовнішнього державного кордону через напруженість на латвійсько-білоруській ділянці. Там за минулу добу було виявлено 96 спроб незаконного перетину кордону. Про це повідомляє Держприкордонслужба Латвії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після гелікоптерів з Білорусі у Польщі Латвія розгорне спецгрупу на кордоні

Ситуацію підбурює білоруська влада.

“Наразі припиняється надання щорічних відпусток посадовим особам Держприкордонслужби та відкликаються з них посадові особи, які перебувають у щорічній відпустці”, сказано у повідомленні.

Допомагатимуть прикордонникам Національні збройні сили та поліцейські.

У Латвії заявили про шестимісячний посилений режим щодо охорони кордону з Білоруссю.

Першою відчула ситуацію з мігрантами Польща. Ситуацію також дестабілізують найманці ПВК “Вагнер”. Їх перекинули у район Сувальського перешийка, неподалік кордону Білорусі з Польщею та Литвою.

Ймовірно, вони маскуватимуться під білоруських прикордонників і допомагатимуть нелегальним мігрантам проникати до Польщі, аби дестабілізувати країну. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Військові експерти вважають, що Сувальський перешийок може бути найбільш імовірним напрямом можливого удару з боку Росії на країни НАТО, аби пробити сухопутний коридор з Білорусі до Калінінградської області РФ.