Досягнення ЗСУ показали на оновлених картах боїв

Українські військові 15 серпня вдало контратакували у Луганській та Запорізькій областях.

Операції були проведені як мінімум на трьох ділянках фронту. ЗСУ вдалося просунутися на Луганщині та західній частині Запорізької області, повідомили аналітики ISW.

Також, українські військові продовжували наступ на Бахмутському, Мелітопольському (захід Запорізької області) та Бердянському (захід Донецької області – східна частина Запорізької області) напрямках.

Сили оборони просунулися на південь від Дібрової (7 км на південний захід від Кремінної) в Луганській області.

ЗСУ також просунулися до Роботиного. Ймовірно, Сили оборони направили додаткові контрнаступальні бригади до західної частини Запорізької області.

Контрнаступ повільно просувається на півдні країни, бо українські сили мають подолати лінію оборони російських загарбників.

Вона включає: першу лінію мінних полів завширшки кілька кілометрів; другу лінія із зосередженням артилерії, техніки та особового складу; третю лінію тилових позицій, що призначена для збереження ресурсів.

Українські контрбатарейні заходи особливо важливі для того, щоб не допустити поразки ворожою артилерією засобів розмінування ЗСУ, зауважив полковник ЗСУ Петро Черник

В ISW зазначили, що заяви полковника узгоджуються з попередніми оцінками експертів Інституту вивчення війни про те, що “доктринально обґрунтована еластична оборона” РФ уповільнює просування ЗСУ на півдні України.