У Білорусі затримали жінку, чий син воює за Україну

У Білорусі затримали матір добровольця Тихона Клюкача, який воює на боці України.

Її звинуватили у “причетності до екстремізму”, жінка відбуває адміністративний арешт у Бресті, повідомляє Радіо Свобода.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 1,5 тис. білорусів вже допомагають українцям знищувати російських окупантів

У 2021 році син затриманої отримав півтора року колонії за статтею про порушення порядку. За версією слідства, у 2020 році Тихін та Софія Малашевич спеціально приїхали з Бреста, щоб 6 вересня взяти участь у Марші єдності в Мінську. Дівчина, як стверджувалося, зробила “вульгарні написи” на щитах військових, які були виставлені біля Палацу незалежності.

Тихін взяв на себе всю провину, але МВС надало відео, на якому це не підтвердилося. Прокурор зняв з нього звинувачення у хуліганстві, залишивши лише статтю про порушення правил громадського порядку.

У квітні 2023 року суд засудив до трьох років колонії загального режиму 34-річного жителя Бобруйська Сергія Франчука двоюрідного брата заступника командира полку імені Кастуся Калиновського Вадима Кабанчука. Під час відбування покарання проти Сергія Франчука порушили ще одну кримінальну справу за образу самопроголошеного президента Білорусі Аляксандра Лукашенка. За це йому додали ще шість місяців колонії.