У НАТО допустили вступ України до Альянсу, якщо вона поступиться частиною територій

Глава канцелярії генсека НАТО Стіан Єнсен допустив можливість вступу України до Альянсу, якщо вона поступиться частиною своїх територій Росії.

При цьому він наголосив, що Україна має сама вирішувати, коли і на яких умовах вона хоче вести переговори. Про це повідомляє норвезьке видання Verdens Gang.

“Я думаю, що рішення може полягати в тому, щоб Україна відмовилася від території й отримала натомість членство в НАТО”, сказав Єнсен у вівторок, 15 серпня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія повинна бути вдячна, якщо Україна буде в НАТО ‒ Зеленський

Єнсен додав, що є значні зрушення в питанні майбутнього членства України в НАТО. За його словами, всі зацікавлені в тому, щоб війна не повторилася.

“Росія відчуває величезні військові труднощі, і здається нереальним, що вони можуть захопити нові території”, зазначив він, додавши, що наразі радше йдеться про те, що Україні вдасться повернути.

На запитання, чи вважає НАТО, що Україна має поступитися територіями для досягнення миру з Росією і майбутнього членства в НАТО, Єнсен вказав, що обговорення можливого статусу після війни вже триває.

“Я не кажу, що так має бути. Але це може бути можливим рішенням”, сказав він.

11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт Північноатлантичного альянсу. Україна стане членом НАТО без необхідності плану дій щодо членства, сказано у підсумковому комюніке.

Про те, що Україна вступить до Альянсу за прискореною процедурою, без ПДЧ, заявив генеральний секретар Єнс Столтенберг.