Скандальний екс-прокурор Гаазького трибуналу підтримує Кремль на Кавказі

Колишній прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Луїс Морено Окампо своїм гучним звітом “Геноцид вірмен у 2023 році” політизує юридичну проблему утримання прокремлівськими сепаратистами частини азербайджанського Карабаху та працює на догоду Москві та її союзникам, не зацікавленим у досягненні.

Про це йдеться в матеріалі “5 каналу”.

Цей 28-сторінковий звіт, названий Луїсом Окампо “експертна думка”, був складений, за власним визнанням автора, на підставі прохання людини, яку Окампо називає “президент Арцаха”. Ймовірно, йдеться про голову проросійських сепаратистів Карабаха Араіка Арутюняна.

Документ викликав бурхливу неоднозначну реакцію світових ЗМІ Washington Post, CNN, Forbes, ABC News, Associated Press, Jungle Welt тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Треба вигнати з Криму всіх, хто приїхав туди після 2014 року” Сергій Мокренюк

На цьому тлі дуже цікавою є нещодавня публікація видатного британського юриста-міжнародника Родні Діксона “Емоційний звіт про “геноцид” Окампо докорінно помилковий”.

Діксон вважає, що використання Окампо слова “геноцид” стосовно справжньої ситуації в Карабаху є не просто безпідставним, а й безвідповідальним кроком. За його словами, цей документ є “провокаційним звинуваченням, котре не має міцної основи в міжнародному праві”.

Вказуючи на низку фундаментальних недоліків звіту Окампо, Діксон констатує відсутність ознак неупередженого та суворого експертного аналізу.

Очевидно, “експертна думка” екс-прокурора Морено Окампо виявилася не лише політично ангажованою, а й не витримує критики з погляду викладених фактів і висновків.

Це, однак, не завадило МЗС Вірменії офіційно звернутися до Ради Безпеки ООН з питання скликання екстреної наради на підставі цього звіту. Щоправда, за останні роки Рада безпеки бачила і не такі приклади фарсу.

Родні Діксон британський юрист-міжнародник, визнаний експерт у галузі публічного права. Має велику практику у Великій Британії та багатьох інших країнах у галузі розслідувань, міжнародного кримінального права та прав людини. Представляв різні сторони у міжнародних судах і трибуналах, зокрема уряди Англії, Кенії, Афганістану, Грузії, України, Руанди, Південного Судану, Єгипту тощо з питань національних інтересів, питань суверенітету та безпеки. Практикує в Temple Garden Chambers, Лондоні та Гаазі.

Окампо залишив посаду прокурора МКС ще 2012 року, а розслідування єдиної і досить скандальної справи, яку він вів як прокурор, зайняло 9 років. Тоді як звіт про геноцид вірмен автор написав всього за дев’ять днів.