Арештовано мільярдні активи Фірташа – БЕБ

Арештовано мільярдні активи Фірташа - БЕБ

Фото: Reuters (архів)

Дмитро Фірташ вже більше двох років знаходиться під санкціями РНБО

Посадовці облгазів Дмитра Фірташа розкрадали понад 70% коштів, які передбачалися на закупівлю газу.

В Україні арештовано активи підсанкційного бізнесмена Дмитра Фірташа на загальну суму 7,4 млрд грн. Про це повідомило Бюро економічної безпеки у вівторо, 15 серпня.

У відомстві нагадали, що було оголошено підозру очільникам трьох облгазів – Волиньгазу,  Криворіжгазу та Чернігівгазу, які підконтрольні Регіональній газової компанії (РГК) Дмитра Фірташа.

Зокрема, голову правління Криворіжгазу підозрюють у завданні збитків державі у понад 202 млн грн, голову правління Волиньгазу – у понад 130 млн, а голову правління Чернігівгазу – майже 220 млн грн.

“З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків, БЕБ накладено арешт на рухоме та нерухоме майно осіб, яким повідомлено про підозру, на загальну суму 246 млн грн та корпоративні права підсанкційного бізнесмена на загальну суму понад 7,4 млрд грн”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше СБУ спільно з БЕБ викрила масштабну схему: посадовці облгазів Фірташа розкрадали понад 70% коштів, які передбачалися на закупівлю газу. 
 
Лише протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитків на понад 4,2 млрд гривень. А загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, протягом 2016-2022 років може становити понад 18 млрд гривень.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet