Арештували суддю, який вимагав хабар у військовослужбовця

Вищий антикорупційний суд України арештував суддю Приморського районного суду Одеси Іллю Лонського, якого підозрюють у спробі передачі хабара іншому судді.

Він і його подільник-адвокат вимагали у військовослужбовця $2 тис., щоб справа була вирішена на його користь, повідомила 15 серпня ​​преслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook.

“Суддя повинен був дати гроші своєму колезі, який розглядав цю справу, а частину хабара залишити собі. Вищим антикорупційним судом учора задоволено клопотання сторони обвинувачення та застосовано щодо судді Приморського районного суду міста Одеси, підозрюваного в замаху на надання неправомірної вигоди судді за ухвалення позитивного рішення в адміністративній справі, а також заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману, запобіжний захід у виді тримання під вартою на строк 60 днів, з визначенням розміру застави в сумі 805 200 грн”, зазначається в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина судді Вищого антикорупційного суду писала рішення чоловікові ЗМІ

У результаті рішення суду, суддя Лонський тимчасово відсторонений від своїх обовʼязків та перебуває під вартою. Він намагався передати неправомірну вигоду іншому представнику суддівського корпусу та застосував обманні методи для заволодіння частиною цієї вигоди. Досудове розслідування продовжується.

19 червня Антикорупційна прокуратура разом із Національним антикорупційним бюро розкрили факт отримання адвокатом неправомірної вигоди від військовослужбовця. За версією слідства, адвокат вимагав гроші за вплив на рішення судді Приморського районного суду Одеси щодо адміністративної справи. Подальше розслідування встановило, що суддя Лонський також брав участь у цій злочинній схемі.