Що зараз відбувається з “Мрією”: показали фото

Показали фото найбільшого у світі літака Ан-225 “Мрія”, який знищили російські окупанти у лютому 2022 року.

Фахівці державного підприємства “Антонов” знімають з неї деталі, що збереглись. Вони можуть допомогти у будівництві нової версії літака, якщо щодо цього буде рішення, пише Avianews.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свідки пролили світло на скандальну справу про знищення “Мрії” ЗМІ

Під час бойових дій в аеропорту Гостомель найбільше постраждала носова частина “Мрії”. Згоріла кабіна пілотів з усім обладнанням, носова секція фюзеляжу, двигун, шасі та частину крила.

Збережене хвостове оперення може допомогти в будівництві нового Ан-225. Двигуни Д-18Т з літака вже в роботі кілька місяців. Такі ж двигуни використовують транспортні літаки Ан-124 “Руслан” із флоту ДП “Антонов”.

Наприкінці березня 2022 року українська армія виганяла з Київської області російських загарбників. Саме тоді Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом знищення літака українського виробництва Ан-225 “Мрія”. За даними слідства, службові особи державного підприємства “Антонов” неналежно виконали свої службові обов’язки і не зберегли довірене їм майно.

Ан-225 “Мрія” до початку вторгнення окупантів не транспортували з небезпечної зони аеродрому у селищі Гостомель на Київщині. У результаті росіяни знищили відому на увесь світ “Мрію”, коли намагалися закріпитися на військовому аеродромі в Гостомелі. Відповідно, Україна зазнала збитків у розмірі близько 20,45 млрд грн, стверджують правоохоронці.

На початку квітня 2023-го підозру у службовій недбалості одержав колишній генеральний директор ДП “Антонов” Сергій Бичков. Підозрюваний перебуває під вартою без можливості внесення застави.