Центробанк РФ різко підвищив ставку через обвал рубля

Центробанк РФ різко підвищив ставку через обвал рубля

Фото: Getty Images

Центробанк РФ вирішив, що час рятувати рубль

Таке рішення прийнято з метою обмеження ризиків для цінової стабільності, пояснив регулятор.

Рада директорів Банку Росії на екстреному засіданні ухвалила рішення підвищити ключову ставку на 3,5 процентних пункти – з 8,5% до 12% річних. Про це центробанк повідомив у вівторок, 15 серпня.

Вказано, що таке рішення ухвалено з метою обмеження ризиків для цінової стабільності.

“Інфляційний тиск продовжує посилюватися. За оцінкою на 7 серпня, показник річної інфляції збільшився до 4,4%. При цьому поточні темпи приросту цін продовжують прискорюватися. У середньому за останні три місяці поточне зростання з поправкою на сезонність становило 7,6% у перерахунку на рік. Такий самий показник базової інфляції збільшився до 7,1%”, – йдеться у повідомлені.

У центробанку визнають, що збільшення внутрішнього попиту, що перевищує можливості розширення випуску, посилює стійкий інфляційний тиск і впливає на динаміку курсу рубля через підвищений попит на імпорт. У результаті посилюється ефект перенесення ослаблення рубля в ціни і зростають інфляційні очікування.

Як відомо, 14 серпня офіційний курс російської валюти перевищив позначку 101 рубль за долар, у той час як євро коштував більше 111 рублів. Тренд ослаблення російської валюти триває вже більше року. Раніше падіння рубля були різкими, але короткостроковими.

Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, у свою чергу, кредитують фізосіб та юридичних осіб. Отже, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів. Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet