Обстріл цивільного судна у Чорному морі: Держдеп узяв слово

Держдеп США назвав неприйнятною ескалацією провокацію Росії щодо турецького цивільного судна Sukru Okan у Чорному морі.

Ескалацією є російські заяви про те, що всі судна, які прямують до українських портів, будуть розглядатися як потенційні перевізники військових вантажів. Про це на брифінгу сказав речник Держдепу США Ведант Пател, повідомляє “Європейська правда”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тягне на міжнародний скандал: з’явилися нові подробиці огляду Росією судна в Чорному морі

“Росія публічно оголосила, що всі судна, які прямують до українських портів у водах Чорного моря, будуть розглядатися як потенційні перевізники військових вантажів. Це, на наш погляд, неприйнятна ескалація, яка ще раз демонструє відповідальність Москви за те, що зерно не потрапляє туди, куди йому потрібно”, наголосив він.

США стежать за ситуацією у Чорному морі.

Російська Федерація відкрила вогонь по цивільному судну у Чорному морі з метою обмежити перевезення в українські морські порти та повністю заблокувати їх.

Не залучаючи сил Чорноморського флоту, РФ зупинила для обшуку суховантажне судно, яке прямувало до порту Ізмаїл в Одеській області під прапором Палау, після того, як воно не відреагувало на вимогу про огляд, повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни.

Російські війська своїми діями, ймовірно, намагаються підірвати довіру до тимчасових торговельних коридорів через Чорне море до українських портів, про які українські чиновники оголосили 10 серпня.