Український омбудсмен Лубінець запросив у ООН списки депортованих до РФ дітей

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець запросив від спецпредставниці Генерального секретаря ООН з питань дітей і збройних конфліктів Вірджинії Гамби списки українських дітей, які перебувають у РФ

Він досі чекає офіційної відповіді, заявив Лубінець у ефірі телемарафону, пише Gazeta.ua.

“Ми сподіваємося, що такі списки нам передадуть, ми їх чекаємо. Я сподіваюся, що ООН спробує принаймні це зробити”, сказав омбудсмен.

Лубінець підкреслив, що держава використовує різні майданчики і сценарії, аби повернути всіх своїх громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Помічник Кремля, який вивозить українських дітей до Росії, пов’язаний з неонацистами” Reuters

Водночас омбудсмен не вбачає ознак того, що хтось із посередників та ініціаторів, які хочуть допомогти Україні, отримав сигнал від Росії, що ті готові їх сприймати.

При цьому він заявив, що українська влада повертає і військовополонених, і дітей.

“Із цивільними у нас гірше, але ми і над цим працюємо”, запевнив омбудсмен.

В державі наявні всі механізми, щоб після повернення з РФ дитина проходила необхідні етапи реабілітації. Зокрема, діє Центр захисту прав дитини, де спеціально підготовлені психологи спілкуються з кожною поверненою дитиною.

“Після того, як психологи роблять висновок, що дитину повернули до нормального стану, ми починаємо займатися соціальною реабілітацією, підтримкою родини, фінансового забезпечення тощо. На мій погляд, держава за допомогою наших партнерів і громадських організацій із цим справляється”, сказав уповноважений.

Раніше російська сторона неодноразово заявляла про понад 700 тисяч вивезених українських дітей, і в цій ситуації логічним є отримання через ООН списків цих дітей. При цьому Лубінець висловив думку, що названа Росією цифра перебільшена. Однак в української влади немає доступу до тимчасово окупованих територій, тому на цей час неможливо сказати, скільки дітей проживає на тимчасово окупованій території, а скільки виїхало.