Україна та ще 34 країни сформували коаліцію проти участі РФ та Білорусі в Олімпіаді

Україна та ще 34 країни сформували коаліцію, яка виступає проти допуску росіян та білорусів на Олімпіаду в Парижі.

Держави, які заплямували себе кров’ю українців, не можуть брати участь в змаганнях. Про це написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росію і Білорусь не запросять на Олімпіаду

Він наголосив, що за час повномасштабної війни росіяни вбили 340 українських спортсменів та тренерів та пошкодили 343 спортивні об’єкти.

“Україна налаштована рішуче. Склалася потужна міжнародна коаліція за чесний спорт, що включає 35 держав. Разом ми готові бойкотувати Олімпійські Ігри в Парижі, якщо Росія та Білорусь будуть допущені до участі у змаганнях. Очікуємо, що МОК прийме правильне рішення та рішуче відсторонить агресора від Олімпіади”, наголосив Шмигаль.

Україна готова брати участь в Олімпійських іграх у Парижі наступного літа, навіть якщо там будуть спортсмени з Росії та Білорусі під нейтральним прапором.

Про це заявив міністр молоді та спорту України, президент НОК Вадим Гутцайт. В інтерв’ю Kyodo News він розповів, за яких умов наша країна виступить на Олімпіаді-2024.

Раніше Україна думала над відмовою від участі, якщо російським та білоруським спортсменам дозволять змагатися навіть під нейтральним прапором.

Водночас, за його словами, якщо Російська Федерація і Білоруська федерація виступатимуть під своїм прапором Україна не братиме участі у цій Олімпіаді.